loading

Sık Sorulan Sorular

Bir sorum var ?

Sık Sorulan Sorular

1. Denetim nasıl yapılmaktadır?

Başvuru sonucunda ilgili denetim firmasından asansörünüze yapılacak denetim tarih ve saati SMS olarak gelecektir. Bu tarihi bakım firmanıza da bildirmeniz gerekmektedir. Denetim tarihinde bakım firması teknik elemanı denetime refakat edecektir. Denetim sonunda ilgili etiketler yapıştırılacak ve denetim raporu en kısa sürede yöneticiye gönderilecektir.

2. Rapor geldiğinde ne yapacağım?

Rapor tarafınıza ulaştığında bakımcı firmanızla paylaşmanız ve eksikliklerin giderilmesi için çalışma başlatmanız gerekmektedir. Belirtilen tarihler içerisinde eksiklikler tamamlattırılarak tekrar 2. denetim için denetim firmasına başvurulacaktır. 2. denetimde raporda belirtilen eksiklikler kontrol edilecek ve yapılması görüldükten sonra etiketiniz değiştirilecektir.

3. GM Asansör hangi konularda hizmet vermektedir?

Firmamız 1991 yılından beri montaj, revizyon, bakım, servis, imalat konularında hizmet vermektedir.

4. GM Asansör’ün belgeleri var mıdır?

Firmamızda CE, ISO Kalite Yönetim Belgesi, TSE belgeleri ve diğer kurum belgeleri bulunmaktadır.

5. GM Asansör 7/24 hizmet vermekte midir?

Firmamız 8 bölgede teknik personeli ve araçlarıyla 7/24 hizmet vermektedir. Aşağıdaki telefon numaralarımıza 7/24 ulaşabilirisiniz.

  • 444 0 942
  • 0850 440 4942

6. Asansör yıllık kontrolü zorunlu mudur?

2012 yılında çıkan yönetmelik gereği, kullanılmakta olan her asansöre, her yıl kontrol yapılması zorunluluğu bulunmaktadır. Yönetmelik gereği bina yönetiminin ilgili belediyenin anlaşma yaptığı akredite olmuş kuruluşa başvurarak asansör denetimini yaptırması gerekmektedir. Yönetimin yıllık kontrolü yaptırmaması durumunda asansörde oluşabilecek can ve mal kaybında direk sorumludur.

7. Yıllık kontrolde verilen etiketler ne anlama gelmektedir?

Yapılan denetim sonucunda kırmızı, sarı, mavi ve yeşil etiket verilmektedir.

  • Kırmızı etiket ağır kusuru belirtmekte olup eksikliklerin 2 ay içerisinde tamamlanması gerekmektedir.
  • Sarı etiket kusuru belirtmekte olup eksikliklerin 4 ay içerisinde yapılması gerekmektedir.
  • Mavi etiket hafif kusuru belirtmekte olup eksikliklerin diğer yılki denetime kadar yapılması gerekmektedir. Mavi etiket alan asansörün kullanılmasında yönetmelik ve güvenlik açısından sakıca yoktur. (Mavi gruptaki işlemler yapılmaz ise, diğer yılki denetimde de mavi etiket alıp asansör kullanımı devam etmektedir.

8. Asansörüme yıllık denetim yaptırmasam ne olur?

Yönetmelik kapsamında, asansörü kullananların can ve mal güvenliğinin sağlanması yönetimin sorumluluğunda olup, denetimin yaptırılmaması durumunda oluşacak bu durumda yönetim direk sorumludur.

9. Denetim başvurusunu nasıl yaparım?

Yıllık denetim başvuruları genel anlamda ilgili kuruluşa internet üzerinden başvuru yapılabilir. İlgili linkler aşağıdaki gibidir.

Sık Sorulan Sorularımızda sorduğunuz soruların cevabını bulamazsanız, her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. info@gmasansor.com.tr